Kerékpár tisztítás házilag

1. Bringa mosása

Fontos, hogy minden használat után eltávolítsuk a szennyeződést a bringáról. Sokan aggódnak a magasnyomású mosók használata miatt, azonban nem kell félnünk attól, hogy kárt teszünk a kerékpárban.

A legfontosabb szabály, hogy vigyázzunk az agyakra, csapágyakra és a teleszkópra, ezeket érdemesebb távolabbról, kisebb mosási nyomással tisztítani, lehetőleg merőlegesen. A gumikat gond nélkül moshatjuk.  

Ennél persze kíméletesebb az otthoni kerti slagos vagy vödrös megoldás, de nyilván sokaknak nem áll ilyen rendelkezésre. Mindig figyeljünk a kerékpár érzékeny részeire, de ne ijedjünk meg a feladattól;  a megfelelő gondossággal és tanácsok betartásával könnyedén gondoskodhatunk bringánk hosszú élettartamáról.

Környezetvédelmi szempontból ideálisabb mosókban mosni a bringát, mivel a lefolyó szennyeződés, olajos, koszos víz automatikusan egy szűrő, víztisztító rendszerbe kerül, míg otthon ez nem mindig biztosított.

2. Lánc tisztítás

A hajtásrendszer tisztítása kicsit kényesebb, de soha ne hagyjuk figyelmen kívül, mert a lánc és fogaskerekek olajos felületére tapad a legtöbb kosz, ami jelentősen csökkentheti a hajtásrendszer élettartamát.

A rendszeres tisztítás során könnyen alkalmazható egyszerű módszerek közé tartozik a tisztítószerrel átitatott rongy használata vagy speciális lánctisztító eszköz alkalmazása; mindig ügyeljünk arra, hogy a lánc és a hajtásrendszer minden része teljesen tiszta legyen, mielőtt áttérnénk a megfelelő kenési lépésekhez. 

Miután tiszta a láncunk, tiszta a hajtás többi alkatrésze, a váz is és minden más eleme, akkor végezetül, válasszuk ki az időjárásnak megfelelő kenőanyagot; szárazabb időjárás esetén a portaszító olaj ideálisabb, míg nedves körülmények között a nedvességtűrőbb változatokat érdemes választani. 

Kedvcsináló:

https://www.youtube.com/watch?v=a8wKBwXvPxs